Punnyadt, ergya korosztály a mienk. Slágerírók és tinisztárok kapják fel az ásót, előre láthatóan elkeserítő eredménnyel. Honnan lehetne meg az a tartás és harci szellem ezekben a versenyzőkben, mint Bodor Pálban, akinek apja-anyja kommunista ellenálló volt, saját maga 14 éves kora óta kommunista, nagyapját (aki nem volt kommunista) pedig a nyilasok ölték meg, amikor kommunista fiát próbálta a kimenteni a karmaikból?
Erős kezdés, ehhez jön még 40 évnyi üzletelés a Securitatével amellyel kapcsolatban az ínyenc közönséget a titkosszolgálati műelemzés fogalmával ismertette meg. Az eredmény az, hogy Pali bácsi komolyan veszi úgy a baloldaliságát, mint az Ellenség elleni, utolsó töltényig folytatott küzdelmet.
Aki viszont nem Ellenség, az Bodor Pál érdemeiről emlékezik meg. Már 26 évesen harcosan szembeszállt román párttitkárokkal a magyar kisebbség jogaiért, alapító-főszerkesztője volt a Kriterionnak és 9 évig vezette a román televízió magyar és német nyelvű adásait. Segítőkészségéről azok az erdélyi írók és költők is elismerően emlékeznek meg, akik egyébként nem szimpatizáltak a nézeteivel vagy a kapcsolataival Ceausescu pártjában. Bodor Pál jelentős prózaíró, bár saját maga szerint nem tartozik a legjobbak közé. Természetesen van Pulitzer-emlékdíja, az lenne a meglepetés, ha nem lenne.
Pali bácsi bizony aggodalommal figyeli az emberiség, azon belül Magyarország állapotát, de ő nem olyan alkat, aki csak beszél, ő bizony tesz is. Kulcsszereplője a Pallas Páholyból kinőtt Klubhálónak, ami mögé milliós részvételt vizionál. Jelek szerint sikerrel: a pártok fölötti szerveződést a Szerencsejáték Rt.-től a Fővárosi Gázművekig mindenki támogatja, akinek pénze van. Ha pedig forrósodik a helyzet, Pali bácsi személyesen kapja fel a gyalogsági ásót és indul megvédeni a lövészárkot a maga megnyerően őszinte, szókimondó stílusában.
Bodor Pál balsikerű Szilvásy-pumpolását egy MSZP-kampánylap ügyében Tóta W. Árpád énekelte meg, no less. További ötleteit a NOL-blogon és a Klubhálón párhuzamosan futó szösszeneteiben osztja meg a harcostársakkal. Mert Bodor Pál egy igazi harcos és a 'szélsőjobboldali' Fideszben méltó ellenségre lelt. Igazi vezénylő tábornokként igazgatja a Fidesz ellen a baloldal megmaradt médiaeszközeit és felvázolja a győzelem stratégiáját: hétről hétre fel kell tárni a Fidesz és a szélsőjobb kapcsolatait. Ha nem hallgatnak rá, megteszi saját maga. Így lesz náci tiszt Mikola Istvánból, eszelősök a jobboldali közírókból.
Még szerencse, hogy az őszinte beszédnek ezen barátját csak egy elég szűk kör ismeri. Mi is lenne, ha a győzelem fegyverei kiszivárognának?
Előnye: igazi harcos
Hátránya: a világ mintha elszáguldott volna mellette
Hiszterométer: 9/10